• Markéta Baginská

Jsi to, čemu věříš, že jsi. Jak správně vytvářet a používat Afirmace.

"Jsem silná. Jsem nezastavitelná. Překonávám všechny překážky. Cítím se skvěle. Každý den pomáhám desítkám lidem po celém světe. Každý den jsem inspirací pro svůj team a svou komunitu. Každý den se stávám nejlepší verzí sebe samé. Každý den se posouvám blíže k mému cíli..."Po přečtení prvního odstavce jste si pravděpodobně řekli: "Sakra, o čem to ta holka mluví?" Bude to znít divně, ALE ..... naprosto Vám rozumím. Dodnes si vzpomínám na den, kdy jsem si o afirmacích přečetla poprvé a následně, když jsem je začala praktikovat.


Každý den začínám svou ranní rutinou, jejíž součástí je i 10 minutové randíčko se zápisníkem úspěchů. (Což jste si pravděpodobně na mých pravidelných dávkách ranních stories, či článku "7 tipů, jak začít váš den perfektně", již všimli.)


Než se ale začnu soustředit na své cíle a stanovování úkolů pro daný den, trávím svých prvních 10 minut po probuzení právě opakováním jednoduchých vět, či frází, které jsou s mými cíli ztotožněné.


"Pokud věříš, že to dokážeš, dokážeš to. Pokud věříš, že ne, tak ne. V obou případech máš pravdu"

Strašně se mi líbil příběh se slonem v Zoo, který se vzdal své svobody na úkor jeho přesvědčení: "Když byl slon ještě slůně, byl v ohradě přivázán ke kůlu a 20m lanu, který ho měl držet na místě.

Slon rostl a rostl, až dovršil váhy 6,5 tuny. Stačila by mu troška usilí, aby mohl jednoduše kůl utrhnout a být svobodný. Jako mládě však uvěřil, že je to nemožné. A toto přesvědčení mu zůstalo dodnes. "
Schválně, kolika z Vás zůstalo přesvědčení, že něco nedokážete? Že je něco nemožné?

Celý život jsme programování. Systémem, školou, prací, rodinou, či přáteli. Máme v našem podvědémí zapamatovaných spousty vzorců, které v důsledku ovlivňují to jak se chováme a myslíme. Jaké máme návyky, čemu věříme a jaké máme přesvědčení.


"Pokud chcete změnit Váš vnější svět, musíte prvně změnit sami sebe." Vždycky zdůrazňuji, proč je osobní rozvoj tak důležitý a dneska to zopakuji znova. Ve chvíli, když se dostanete ke správným informacím, máte správné myšlenky, které Vás v návaznosti vedou k akcím a následně správným rozhodnutím, které Vás dovedou k Vaším cílům. A právě se správně nastaveným myšlením Vám pomůže opravdu jednoduchá metoda zvaná AFIRMACE.


Co to vlastně ale afirmace jsou?


Afirmace jsou věty, jejichž cílem je ovlivnit jak naší vědomou, tak i podvědomou mysl. Jednoduché fráze, či věty automaticky vyvolávají a vkládají do mysli odpovídající vnitřní obrazy, které nás následně inspirují, povzbuzují a motivují k akci a zhmotnění našich snů a přání. Výsledné tvrzení vnitřní obrazy v naši mysli jsou doslova vyryty hluboko do podvědomí, kde se mění naše chování, návyky, činy a reakce podle opakovaných slov.


Pokud se Vám to zdá stále trošku šílené a potřebujete mít vše podloženo studiemi, tady jednu máte.


Jak je používat?

Afirmace nesmí být nikdy v záporu. Vesmír nerozumí slovu NE. Zákon přitažlivosti ti dopřeje to, a co se zaměřuješ bez ohledu na to, zda to chceš, nebo ne. Ve chvíli, kdy tedy řekneme “Nechci být nemocný”, vysíláme signál “Chci být nemocný”. Správná afirmace tedy zní - “Já jsem zdravý” Afirmace nesmí být nikdy v záporu. Vesmír nerozumí slovu NE. Zákon přitažlivosti ti dopřeje to, a co se zaměřuješ bez ohledu na to, zda to chceš, nebo ne. Ve chvíli, kdy tedy řekneme “Nechci být nemocný”, vysíláme signál “Chci být nemocný”. Správná afirmace tedy zní - “Já jsem zdravý” Jednoduché, krátké a vystižné


Jako ve všem: V jednoduchosti je krása a v tomhle případě obzvlášť. Žádné složitosti ani dlouhá souvětí. Rychle, stručně, jasně! Přítomnost je klíčem Afirmace musí být VŽDY v přítomném čase. Pokud použijete tvrzení “Chci být hubený” je to stále budoucnost a vždy to bude jen budoucnost. Správná afirmace je tedy “Jsem hubený” … Věř své afirmaci Musíte své afirmaci uvěřit. Pokud máte 100 kilo a řeknete si “Jsem hubený.” - málo která mysl tomu uvěří. Pokud si ale řeknete “Každý den hubnu a dostávám se blíže ke své vysněné váze”. Tomu uvěříte daleko snáze, že? :-) Moc a síla slov Nejlépe začínejte své tvrzení se slovy “Já, Já mám, Já jsem”

Pocity

Staré dobré: "FAKE IT, UNTIL YOU MAKE IT." Nesnažte se afirmace jen říct, ale rovnou je žít! Vžít se do svých cílů, jako by už byly součástí vaší reality. Zavřete oči a zkuste si vybavit jak se citíte, že jste Vašeho cíle dosáhli. Co děláte dále? Jak to Váš život, či okolí ovlivní? Časování - Ihned po probuzení, či před spánkem je ten správný čas.


Moc dobře víte, že já jsem fanoušek brzkého stávání. A to, jak začnete Váš den v prvních 10 minutách rozhoduje o tom, jak k celému dni budete přistupovat.


Ne vždycky mi jde vstanout na první dobrou, ale budík jednoznačně neodkládám. Hned, po zazvonění tedy otevírám oči, automaticky si pouštím meditační hudbu a zopakuju si své afirmace, do kterých se dnes už po půl roce praktikování dost reálně vžívám. V tu chvíli jsem připravena začít a vykročit do mého dne tím správným směrem.


Se správnými myšlenkami, jasným záměrem a akcí snadno dojdete k cíli.Pokud se Vám článek líbil, ujistěte se, že jste jej sdíleli s někým, koho máte opravdu rádi. Jsem vděčná za Váš čas a přízeň! Vaše Markét #IAMPOWERFUL

105 zobrazení0 komentář

Markéta Baginská

baginska.fitness@gmail.com